Al. Gen. W. Sikorskiego 9 A lok. 11
02-758 Warszawa
+48 603 776 377
biuro@marketinghouse.pl
ukryj menu
header img 1
header img 2

Oferta
Ayurveda

Ayurveda to nauka o życiu i długowieczności, znana od ponad 5000 lat wywodząca się z Indii. Ayur oznacza życie, a Veda wiedzę. Od 1979 r. jest uznawana przez WHO- Światową Organizację Zdrowia za oficjalną naukę medyczną. Ta unikalna i kompleksowa koncepcja zdrowia postrzega człowieka holistycznie na poziomie fizycznym, psychicznym i duchowym. Księgi wedyjskie określają Ayurvedę jako dyscyplinę, która uczy nas jak postępować, żeby długo żyć w harmonii z prawami natury, zachować zdrowie i witalność, lepiej rozumieć siebie samych i środowisko w którym żyjemy. Celem Ayurvedy jest przede wszystkim zapobieganie chorobom i przedłużanie życia.

mouse

Położenie

Oba ośrodki położone są w Chowara, w południowo zachodniej części Indii, stanie Kerala znanego jako” Kraina Boga.” Do pobliskiego nadmorskiego kurortu Kovalam jest tylko 8 km, a do lotniska w Trivandrum 21 km. Somatheeram Ayurveda Village usytuowany jest na obszarze ponad 6 hektarów tropikalnego ogrodu, na klifie, z którego rozciąga się wspaniały widok na rozlegle plaże. Siostrzany ośrodek Soma Manaltheeram Ayurveda Beach Village położony jest na skalnym wzgórzu nad brzegiem morza wśród bujnej roślinności, ziół, kwiatów, palm kokosowych, mangowców i drzew bochenkowych. Dla wygody gości zorganizowano bezpłatny transport pomiędzy ośrodkami. Spacer plażą zajmuje tylko 15 minut.

Zakwaterowanie

Do dyspozycji gości są pokoje standardowe zlokalizowane w głębi tropikalnego ogrodu oraz pięknie położone samodzielne domki z widokiem na morze w kategorii Kerala House, Special Cottage i Garden Cottage. Wszystkie wyposażono w moskitiery, drewniane meble, naturalne kosmetyki, wiatraki, część posiada klimatyzację. Zbudowano je w starym keralskim stylu z materiałów ekologicznych. Podczas projektowania zastosowano zasadę dobrego przepływu energii.

Zabiegi i Joga

W obu klinikach Ayuvedy pracuje 20 lekarzy, a 120 terapeutów przeprowadza codziennie różnorodne terapie w 60 pokojach do masażu. Po kwalifikacji lekarskiej określającej bioenergię pacjenta czyli doshę, pacjenci otrzymują program terapii. W zależności od długości pobytu można poddać się terapii oczyszczania organizmu z toksyn czyli „Panchakarma”, kuracji odchudzającej lub odmładzającej. Dopełnieniem terapii jest medytacja i ćwiczenia jogi zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych, odbywające się dwa razy dziennie. Według Ayurvedy joga jest dopełnieniem terapii i diety. Określa się ją jako związek miedzy ciałem i umysłem, miedzy świadomością i duszą. Oba ośrodki posiadają międzynarodowe certyfikaty świadczenia najwyższej jakości usług medycznych, żywienia i terapii medycznych.

Wyżywienie

Restauracje w obu ośrodkach przygotowują 3 posiłki bufetowe w ciągu dnia. Przez okres 14 dni można tu spróbować około 250 różnorodnych potraw z menu wegetariańskiego. Na zlecenia lekarzy, według zaleconej diety, podawane są posiłki indywidualne. W menu „a la carte” do wyboru są także potrawy kuchni śródziemnomorskiej. Przez 24 godz/dobę można zamawiać zimne napoje, ziołowe herbaty ,soki owocowe lub warzywne.

DO DYSPOZYCJI GOŚCI

 • kliniki Ayurvedy i dentystyczne
 • restauracje
 • baseny
 • apteki i sklepy z kosmetykami , przyprawami, herbatą i książkami
 • sklepy z odzieżą, pamiątkami i biżuterią
 • sale do ćwiczeń jogi pod dachem i na otwartej przestrzeni z widokiem na morze
 • 24 godz. serwis restauracji
 • taxi na życzenie
 • bezpłatny parking
 • bezpłatne wi-fi

Atrakcje turystyczne

Wycieczki lokalne:
 • Zwiedzanie Trivandrum stolicy Kerali
 • Całodzienna wycieczka do Cape Comorin w stanie Tamilnadu, najbardziej wysuniętego na południe krańca Indii, gdzie Ocean Indyjski łączy się z Morzem Arabskim i Zatoką Bengalską -80 km od ośrodka
 • Wycieczka do Varkali – znana miejscowość letniskowa 60 km od ośrodka
 • Poovar backwaters- trzygodzinna wycieczka łódką po sieci lokalnych rozlewisk
Wycieczki na kilka dni:
 • Backwaters – Rozlewiska Rzeczne z Sanktuarium Ptaków i roślin wycieczka z nocowaniem na łodzi 150 km od ośrodka
 • Park Narodowy Peryar z rezerwatem tygrysów 200 km od ośrodka
 • Munnar i Thekaddy Zwiedzanie plantacji herbaty i plantacji przypraw kardamonu, kurkumy i pieprzu 300 km od ośrodka

Galeria

 

Nowości

Wkrótce odbędzie się otwarcie najnowszego obiektu AyurSoma położonego u podnóża klifu, na którym znajduje się ośrodek Somatheeram. Bezpośrednio z niego będzie można dostać się do nowego obiektu i na plażę nowoczesną windą. Będzie to najbardziej ekskluzywny ośrodek Ayurvedy w Kerali. Na terenie obiektu znajdzie się szpital, 20 pokojów do masażu, restauracja, kawiarnia, basen, hala do ćwiczeń jogi oraz wspaniałe apartamenty Deluxe, Kings Rooms, Deluxe Rooms i hill View Deluxe Rooms. Wszystkie pokoje będą z widokiem na morze.

Pobyty

Organizujemy pobyty 7, 14 i 21 dniowe zdrowotne dla małych grup, min. 8 osób, imprezy typu incentive dla firm, połączone z wykładami o podstawach Auyrvedy, ziołolecznictwie, terapiach zdrowotnych i nauką gotowania potraw wegetariańskich oraz wyjazdy indywidualne w dowolnym terminie.

Cena obejmuje:

 • noclegi w pokojach dwuosobowych z możliwością dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • diagnoza lekarska, zabiegi 2 godziny dziennie zalecone przez lekarzy
 • sesje jogi
 • pełne wyżywienie (3 posiłki bufetowe dziennie oraz napoje)
 • przelot
 • koszt wizy
 • ubezpieczenie podróżne
 • transfery z/do lotniska w Trivandrum
 • opiekę pilota przez cały okres pobytu

Oferta na wybrany termin zostanie przygotowana na życzenie.

Indie – Kerala -Ayurveda

Oferta specjalna na 7 dni

w terminie 12-20 Września lub 20-28 Września 2019

Jeśli potrzebujesz zmiany, masz dość rutynowo wykonywanej pracy i nie wiesz co dalej robić w życiu, mamy dla Ciebie wyjątkową ofertę! Zapraszamy na wyjazd do kolebki medycyny holistycznej stanu Kerala, zwanego „Krainą Boga” w Indiach, do pierwszego na świecie ośrodka Ayurvedy – Somatheeram Ayurveda Village lub Soma Manaltheeram Ayurveda Beach Village. Tu nad brzegiem Morza Arabskiego, wśród palm kokosowych, ziół i kwiatów, nauczysz się wsłuchiwać w swój organizm, zadbasz o równowagę ciała i duszy, dowiesz się jak zapobiegać chorobom, zdrowo się odżywiać i cieszyć się długim życiem.

CENA za 7 dni pobytu tylko 7500 PLN za 1 osobę w domku dwuosobowym typu Garden Cottage*

*CENA OBEJMUJE przeloty liniami Emirates z Warszawy via Dubaj do/z Trivandrum, transfery, noclegi, pełne wyżywienie z napojami, zabiegi 2 godziny dziennie, sesje jogi, ubezpieczenie i wizę.

Kontakt

Katarzyna Siekierzyńska

ico-email

ksiekierzynska@marketinghouse.pl

ico-phone

+48 882 911 165